Zaključna tržnica Turizmu pomaga lastna glava

Z učenci turističnega krožka smo se udeležili zaključne tržnice na festivalu Turizmu pomaga lastna glava. Z našim izdelkom, ki smo ga poimenovali “Žirovske sanje”, smo še enkrat zastopali naš kraj in šolo. Na zaključno tržnico v Maribor so nas povabili, ker sta bili naša naloga in njena predstavitev med najbolje ocenjenimi v celi Sloveniji.

Mentorice krožka: učiteljice Vlasta, Andreja, Vesna.

Spoštovani starši in vsi potniki Pešbusa!

Pešbus bo krenil na pot v ponedeljek, 13. 5. 2019 ob 7.00. Tako kot je že v navadi, bosta “v akciji” dva pešbusa, in sicer na oranžni in zeleni progi. Obe liniji s postajališči in urniki odhodov, si oglejte na povezavi.

Pešbus bo “vozil” do 24. 5. 2019. Kontaktni podatki s spremljevalci pešbusa bodo naknadno obešeni na oglasnih deskah naše šole.

Starši, prosim, da zaradi lažje organizacije aktivnosti, svojega otroka prijavite na pešbus čim prej. Prijavnice za pešbus bodo učencem razdelile razredničarke.

ORANŽNA PROGA – VOZNI RED

ZELENA PROGA – VOZNI RED

Mateja Velkavrh, koordinatorica projekta

Medobčinski otroški parlament

V ponedeljek, 1. 4. 2019, so se predstavniki skupnosti učencev OŠ Žiri (Tjaša Bogataj, Ana Jurca, Mirjam Tratnik, Maj Šubic, Ajda Frlic, Neža Kokelj, Nik Bajuk) udeležili Medobčinskega otroškega parlamenta v OŠ Ivana Tavčarja Gorenja vas. Na zasedanju so se zbrali učenci treh šol: OŠ Poljane, OŠ Žiri in OŠ Ivana Tavčarja Gorenja vas, skupaj z mentorji in ravnatelji. Tema letošnjega otroškega parlamenta je Šolstvo in šolski sistem. Učenci so predstavili, katere predloge, zbrane v šolskem letu 2017/2018, so v tekočem letu realizirali. Ker si učenci želijo dinamičnega pouka, prepletenega z igro, gibanjem in drugimi zanimivimi vsebinami, smo videli nekaj idej za popestritev šolskega dela: talne slike oz. igre utrjevanja snovi pri določenih učnih predmetih, šolski radio, glasba med odmori, pravljični hodnik, gibalne minutke, pouk zunaj,… Drugi del srečanja je bil namenjen predstavitvi šolskega sistema v Gani, o katerem nam je iz lastnih izkušenj pripovedovala študentka Razrednega pouka. Ob primerjavi s tamkajšnjim šolskim sistemom, smo ugotovili, da imamo v naših šolah številne ugodnosti in prednosti, kot so malica, velike prijetne učilnice, telovadnice, pripomočki, razgiban način podajanja znanja….kar pa včasih premalo cenimo. Ob posnetkih afriških otrok pa lahko vedno znova občudujemo njihovo neizmerno navdušenje in motivacijo za učenje ter delo v šoli.

VPIS V 1. RAZRED

Bodoče prvošolčke in njihove starše vabimo k vpisu v 1. razred za šolsko leto 2019/2020. Vpis bo potekal v pisarni šolske svetovalne službe (214, 215) v naslednjih terminih:
– ponedeljek, 11. februar 2019, med 8. in 17. uro,
– torek, 12. februar 2019, med 8. in 17. uro,
– sreda, 13. februar 2019, med 8. in 17. uro,
– četrtek, 14. februar 2019, med 12. in 16. uro.

VSI ŠOLOOBVEZNI OTROCI PREJMEJO VABILO K VPISU PO POŠTI.

SKOČI Z NAMI

Tudi letos bo potekalo tekmovanja otrok 1.-4. razreda v smučarskih skokih z alpskimi smučmi – SKOČI Z NAMI. Udeležbo priporočamo samo otrokom, ki so letos večkrat smučali ali skakali, vendar niso vključeni v klubih. Zahtevana je popolna smučarska oprema- alpske smuči, navaden kombinezon, ČELADA! Tekmovanje bo potekalo v Tržiču v torek, 12. 2., od devete ure dalje. Skakalni klub Žiri bo organiziral trening za otroke v četrtek, 7. 2., v Račevi ob 18.00. Otroci, ki bi se prijavili, naj v publikaciji prinesejo dovoljenje staršev za nastop- do srede, 6. 2. Za en kombi (odhod ob 7.45) poskrbi Skakalni klub Žiri, ob več prijavah, starši sami poskrbite za prevoz.
Vabilo na prireditev v počastitev kulturnega praznika

KAJ JE KULTURA?

“V zadrego me je spravil naš Jura,
ko me je vprašal, kaj je kultura.

Kultura je sladoled in da nanj v vrsti počakaš,
kultura je kahla in da v njo se pokakaš.
Je limonada in da počasi jo piješ,
in je igračka, dokler je ne razbiješ.
Kultura je knjiga in da jo vzameš v roke,
in je peščeni grad, dokler se ne podre.

Kultura je tudi, če kaj pojasniti skušaš,
in kulturen si ti, ker me poslušaš.”

(Srečko Niedorfer)

Spoštovani starši in vsi prijatelji naše šole,

vljudno vas vabimo na prireditev v počastitev

SLOVENSKEGA KULTURNEGA  PRAZNIKA,

ki bo v sredo, 6. 2. 2019, ob 18. uri v kinodvorani Žiri.

Učenci in učitelji Osnovne šole Žiri

Stran 1 od 2112345...1020...Zadnja »