KOŠARKARJI zaključili s tekmovanji

Športna dvorana Planina v Kranju je gostila Gorenjsko prvenstvo za mlajše košarkarje. Prijavljenih je bilo 6 ekip, ki so bile po žrebu razporejene v dve tekmovalni skupini.
Naši košarkarji so se pomerili z nasprotniki iz OŠ Franceta Prešerna ter OŠ A. T. Linharta. Obe ekipi sta bili uspešnejši, saj sta zmagali z rezultatom 38:34 oziroma 39:28.
Kljub temu, da končni rezultat ni bil obrnjen nam v prid, košarkarjem nimamo ničesar očitati. Ekipa je bila očitno pomlajena in bo lahko na svojih pomanjkljivostih delala naprej na treningih. Verjamem da jih bodo s trdim delom in vztrajnostjo do naslednjih tekmovanj odpravili.
Ekipo so sestavljali: Tine L., Luan B., Žiga J., Jure M., Anže K., Tim B., Gal M., Žiga O., Žiga G., Matija P., Anže Ž., Svit P., Kiar K.Š.

KOŠARKARICE DO BRONA

Dan za starejšimi dečki, so se v Kranju na Gorenjskem prvenstvu pomerila tudi dekleta. V napetem dvoboju s sovrstnicami iz OŠ Matije Čopa, so tekmo zaključile z rezultatom 20:24.

Fizično močnejša dekleta iz OŠ Predoslje so bile nasprotnice na drugi tekmi. Natančne podaje, hitri protinapadi ter obrambni skoki naših košarkaric dvomov o zmagi niso dopustili niti za hip. Tekmo so zmagale z rezultatom 39:10.

Pika na i samega turnirja je bila tekma proti dekletom iz OŠ Poljane. Čeprav je bila želja naših, da bi se jim oddolžile za poraz na Medobčinskem tekmovanju, do tega ni prišlo, saj so suvereno začele in prvo tretjino dobile z razliko 8 pik. V nadaljevanju so padali koši na obeh straneh, ob izteku sirene pa je bilo 35:24 v korist naših “sosed”.

Naša dekleta so tako osvojile 3. mesto in si s tem privozile vozovnico za četrtfinale Košarkarskega Superšolarja. Čestitamo!

KOŠARKARJI GORENJSKI PODPRVAKI

Sredino popoldne so košarkarji preživeli v športni dvorani OŠ Prežihovega Voranca na Jesenicah, kjer so se pomerili na Gorenjskem prvenstvu. Sodelovalo je 6 ekip, tako da sta bili oblikovani dve tekmovalni skupini. Žirovci so se za uvod pomerili z domačini, ki so bili trd nasprotnik, vendar se naši niso dali in tekmo zaključili z rezultatom 34:32.

Na drugi tekmi so jim stali nasproti košarkarji iz OŠ Predoslje. Na obeh straneh je bilo kar nekaj lepih potez ter tudi osnovnih napak, ki so bile posledica prevelike želje po zmagi. Na srečo so več zbranosti v zadnjih minutah pokazali naši in tekmo zmagali s 7. točkami razlike (46:39).

Po tekmi premora je bila na sporedu finalna tekma, v kateri so nasprotniki iz OŠ A. T. Linharta pokazali izjemno kolektivno igro s hitrimi protinapadi, srčnostjo ter neizmerno željo po zmagi. Slednja ni bila niti za trenutek ogrožena, tako da so se na koncu zasluženo veselili 1. mesta. Našim učencem čestitamo za prikazano igro ter osvojeno 2. mesto, ki jih vodi v nadalnje tekmovanje – četrtfinale Košarkarskega Superšolarja.

PODROČNO PRVENSTVO V ATLETIKI

V torek, 23. 5. 2023, smo se z najboljšimi atleti naše šole udeležili gorenjskega prvenstva v atletiki za osnovne šole. OŠ Žiri je zastopalo 16 učencev in učenk, ki so se pomerili v zares močni konkurenci. Vsi so nastopili po najboljših močeh, trije pa so stopili tudi na stopničke: Nejc Dolenc (2. mesto), Luka Iglič (3. mesto) in Neja Skube (3. mesto), vsi v skoku v višino. Tudi ostali nastopajoči so dosegli nekaj zelo lepih rezultatov: Mihael Praznik 5. mesto v teku na 1000 metrov, Mark Jereb 6. mesto v teku na 60 metrov, …

Pohvale tudi vsem ostalim, ki so nastopili v hladnem in vetrovnem vremenu in se izkazali tako pri športu kot pri navijanju in kulturnem obnašanju.

REZULTATI

MLAJŠE DEKLICE ZASLUŽENO GORENJSKE PRVAKINJE

Danes smo bili v domači dvorani priča pravemu košarkarskemu spektaklu.
Košarkarice OŠ Žiri so se na prvi tekmi pomerile s sovrstnicami iz sosednje šole, in sicer OŠ Ivana Tavčarja Gorenja vas, ki je po več kot desetletju sestavila šolsko ekipo ter se udeležila omenjenega tekmovanja. Dokazale so, da se s srčnostjo ter izjemno borbo lahko upirajo sicer izkušenejšim Žirovkam, ki so tekmo zmagale.
Na drugi tekmi so si nasproti stala dekleta OŠ J. Aljaža Kranj ter OŠ I. Tavčarja Gorenja vas. Izjemna borba in želja po zadevanju košev nista bila dovolj. Pretehtale so izkušnje, ki so bile tokrat na strani Kranjčank. Slednje so slavile z rezultatom 20 : 14.
Na zadnji tekmi so naša dekleta izkoristila utrujenost nasprotnic, ter se z izjemno kolektivnostjo, ekipnim duhom (kljub starostnemu razponu igralk od 4. do 7. razreda) ter željo po zmagi, le-te tudi razveselile.
Vsem učiteljem ter navijačem se zahvaljujemo za bučno podporo s tribun – do naslednjič!
GORENJSKE PRVAKINJE: Hana K., Nika G., Lin B., Neža M., Nika M., Tisa Š., Julija J., Ana K., Julija P., Vita P., Zoja M., Ula M.

NAŠI ODBOJKARJI GORENJSKI ŠOLSKI PODPRVAKI

V četrtek, 5. 1. v novem letu, smo takoj nadaljevali s šolskimi športnimi tekmovanji. Gorenjsko šolsko prvenstvo v odbojki je bilo tisto, ki je naše starejše dečke čakalo v Kranju. Prvo tekmo smo odlično začeli, ampak smo prvi set izgubili po podaljšani igri, kar se je poznalo tudi v drugem setu. Trenirani fantje iz nasprotne ekipe so bili še v drugem setu za las boljši in smo priznali premoč. Takoj za to tekmo smo igrali še eno, katero pa smo morali zmagati za napredovanje. Naši fantje so se prebudili, rešili kup težkih žog, mnogokrat silovito zaključili napad in prvi set dobili. Drugi set so se fantje še sprostili in premagali nasprotnika z 2:0 v setih. To je pomenilo, da smo osvojili 2. mesto na turnirju in se uvrstili na četrtfinale državnega prvenstva. Kje, kdaj in proti komu je še neznanka, znano pa je to, da se tudi tja ne gremo predati, ampak še enkrat po najboljših močeh pokazati kaj znamo.
Čestitke fantom za borbo, odnos in moštveno prijateljstvo.