VESELOŠOLSKE NOVICE

Preden so se zaprla šolska vrata in smo se bili primorani povezati na daljavo, smo uspešno izpeljali še šolsko tekmovanje v Veseli šoli. Vedno bolj ugotavljam, da poimenovanje tekmovanja z ˝Vesela šola˝ že dolgo ni več primerno, saj so teme vsako leto vsebinsko težje, bolj zahtevne in bolj obsežne. A se kljub temu na naši šoli še vedno veliko učencev udeleži tekmovanja in doseže lepe rezultate. Kar 21 učencev je osvojilo bronasto priznanje: Lara Podlesek, Tara Krvina, Anja Razingar, Alja Deronja, Anže Kopač, Žana Jereb, Luka Perić in Anže Jereb.

Bronasto priznanje je osvojilo tudi 13 učencev, ki pa so dosegli tudi zadostno število točk, da so se uvrstili naprej na državno tekmovanje. Ti učenci pa so: Ula Mur, Terezija Praznik, Kristina Cankar, Taj Tinauer, Nejc Filipič, Mihael Praznik, Ian Timotej Poljak, Izadora Kopač, Mija Novak, Sara Ferreira, Rebeka Cankar, Rok Filipič in Benedikt Praznik.

Iskrene čestitke za izvrsten rezultat in srečno na državnem tekmovanju

Po zaključenem tekmovanju iz slovenščine – bronasta in srebrna priznanja

V soboto, 7. 3., je v Ljubljani potekalo državno tekmovanje iz znanja slovenščine za Cankarjevo priznanje. Na osnovnošolski ravni se tega tekmovanja lahko udeležijo le učenci 8. in 9. razredov. Mi pa z veseljem poročamo o naslednjih dosežkih:

SREBRNO priznanje prejmejo: Rebeka C. iz 8. b in Jerica J. iz 9. c;

BRONASTO priznanje pa prejmejo:

• iz 9. razreda: Urh M., Jerica J., Larisa R., Neja B., Jurij E., Urša S.;
  • iz 8. razreda: Sara F., Rebeka C., Hana G., Anja J., Mirjam T.;
  • iz 7. razreda: Alja D., Živa G., Ana M., Nina B., Blažka M., Marcel T.;
  • iz 6. razreda: Izadora K., Zoja Z., Nejc N., Mija N., Liza P.;
  • iz 5. razreda: Tara K., Zala M., Nik B., Zarja K., Lana M., Lucija P., Terezija P., Lara J., Lia K.;
  • iz 4. razreda: Ula M., Nina R., Erik P.

Učencem in učenkam čestitamo in se veselimo z njimi!

ŠOLSKO TEKMOVANJE IZ ZNANJA KLEKLJANJA ZA PRIZNANJE IVANKE FERJANČIČ 2019/20

V petek, 6. 3. 2020, je v Čipkarski šoli Žiri potekalo šolsko tekmovanje iz znanja klekljanja za priznanje Ivanke Ferjančič. Udeležilo se ga je 24 učenk v treh tekmovalnih skupinah: RIS Z NOTRANJIMI IN ZUNANJIMI POSTAVKI, ŽABICE in IDRIJSKI RIS.

Na državno tekmovanje, ki bo potekalo 21. junija 2020 v Idriji, v okviru prireditev Festivala idrijske čipke, se uvrstijo: TEREZIJA PRAZNIK, KRISTINA CANKAR, NINA MAZZINI in ULA MUR v tekmovalni nalogi ŽABICE.

NIKA ŽAKELJ, EVA STREL, NEJA BOGATAJ, LARISA REŽEN, HANA JEREB in LUCIJA STANOVNIK pa so se na državno tekmovanje uvrstile v tekmovalni nalogi SLEPI RIS.

Bronasto priznanje za šolsko tekmovanje iz znanja klekljanja dobijo še TARA KRVINA, HANA KUNC, AJDA FRLIC, LENČA MIKLAVČIČ in ANA ZAVRL.

Čestitke vsem tekmovalkam in mentorici Branki Grošelj.

USPEH MLADIH GLASBENIKOV

Iz Glasbene šole Škofja Loka so nam sporočili, da so naši učenci uspešno nastopili na tekmovanju mladih glasbenikov RS.

Na tekmovanju, ki je potekalo v Glasbeni šoli Ormož, dne 4. 3. 2020, je MAJ GLUHODEDOV v disciplini TROBENTA, 1. c prejel BRONASTO PLAKETO.

V Glasbeni šoli Murska Sobota, pa sta dan kasneje TIMOTEJ PIVK in REBEKA CANKAR  v disciplini KITARSKI DUO, 1. b prejela BRONASTO PLAKETO.

ČESTITKE VSEM!

Na pustno soboto, 22. februarja 2020, je na Osnovni šoli Litija potekalo finale državnega tekmovanja v hitrem in zanesljivem računanju. Na tekmovanju se zberejo najboljši tekmovalci iz vse Slovenije, ki se preizkusijo v računanju na pamet in poskušajo pokazati svoje znanje računanja v različnih matematičnih operacijah na različnih nivojih zahtevnosti.

Državnega tekmovanja sta se letos skupaj z mentorico prvič udeležili kar dve učenki naše šole in sicer Zarja Kopač iz 5.a in Rebeka Cankar iz 8.b razreda. Zarja je tekmovala v kategoriji 4. in 5. razred, Rebeka pa v kategoriji 8. in 9. razred. V hudi konkurenci smo s svojimi osebnimi rekordi dokazali, da tudi Osnovna šola Žiri sodi v sam vrh hitrega in zanesljivega računanja.

Čestitke tekmovalkama – naj X ne ostane samo za pirate 😉

Šolsko tekmovanje iz znanja FIZIKE

Šolskega tekmovanja iz znanja fizike se je v sredo, 5.2.20202 udeležilo trinajst učencev osmih razredov ter sedem učencev devetih razredov. Najuspešnejši štirje učenci osmih razredov:  Rebeka Cankar, Lenart Erznožnik, Sara Ferreira iz 8.B ter Luka Perić iz 8.C ter najuspešnejša devetih razredov: Urh Mur ter Nejc Malavašič iz 9.B, so dosegli bronasta Stefanova priznanja ter možnost sodelovanja na področnem tekmovanju, ki bo potekalo 27. marca 2020.

Čestitamo!

Stran 1 od 3012345...102030...Zadnja »