Maraton poezije

V torek, 13. 11., so se učenke in učenci od 6. do 8. razreda udeležili tekmovanja Maraton poezije, ki ga organizira OŠ Odranci. V 24 urah so tekmovali v pisanju umetnostnih besedil – pesmi na poljubne aktualne teme. V naši šoli smo se odločili za povezavo s projektom Živimo vrednote, zato sta bili izhodiščni temi strpnost ali sreča (v šolskih klopeh). Prejeli smo kar osemnajst (18) besedil v vezani besedi, državnega tekmovanja pa se bosta udeležili Sara Ferreira, 7. b, in Nika Dolenec, 8. a. Čestitke!

Tekmovanje elastoplovov

V četrtek, 8.11.2018 smo se z desetimi učenci naše šole udeležili tekmovanja elastoplovov na OŠ Franceta Prešerna Kranj. Učenci so izdelali zelo raznolike in inovativne elastoplove ter nato tekmovali, kateri elastoplov bo prevozil daljšo razdaljo v bazenu. Učenci so bili na tekmovanju zelo uspešni. Tekmovanja so se udeležili: Aljaž Trček 7.a; Dejan Eniko, Matic Primožič in Timotej Pivk 7.b; Domen Trček in Lenart Vidmar 7.c;  Pika Bogataj in Eva Bajuk 9.c, San Markelj in Andraž Sedej 8.c. Iskrene čestitke vsem tekmovalcem!

REZULTATI TEKMOVANJA IZ BIOLOGIJE

Letošnjega šolskega tekmovanja iz biologije na temo RAZNOVRSTNOST IN OGROŽENOST PLEVELOV SLOVENIJE, ki je potekalo 17. 10. 2018, se je udeležilo 14 učencev iz 8. in 9. razredov.

Dobitniki  BRONASTEGA PRIZNANJA so: Urh Mur 8. b,  Nika Dolenec 8. a in  Jerica Jesenko 8. c. Iskrene čestitke!

Državnega tekmovanja so bosta udeležila Urh in Nika. Želimo jima, da tudi na tem preizkusu pokažeta  veliko znanja in dosežeta dober rezultat.

REZULTATI ŠOLSKEGA TEKMOVANJA O SLADKORNI BOLEZNI

V petek, 12. 10. 2018 je na potekalo 20. šolsko tekmovanje iz znanja o sladkorni bolezni. Na njem je sodelovalo 44 učencev: iz 8. razredov 7 učencev, iz 9. razredov 37 učencev.

Bronasto priznanje prejmejo: iz 8. razredov:  Nika Dolenec, Urh Mur in Jerica Jesenko; iz 9. razredov pa: Ana Jurca, Lovro Vehar Menegatti, Jerneja Trček, Ivana Novak, Lucija Žakelj, Filip Erznožnik in Nina Artač.

Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo.

Najuspešnejši tekmovalci: Ana Jurca, Nika Dolenec in Urh Mur bodo svoje znanje pokazali še na državnem tekmovanju. Želimo jim veliko uspeha in dober rezultat.

DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ LOGIKE

OŠ Poljane je bila v soboto, 20. oktobra 2018, ena od gostiteljic državnega tekmovanja iz logike. Sodelovali so tudi učenci naše šole in se odlično izkazali.

V 7. razredu sta bili med najuspešnejšimi v državi Sara Ferreira (3. mesto) in Rebeka Cankar (7. mesto) ter  osvojili  ZLATO PRIZNANJE.

V 9. razredu pa je ZLATO PRIZNANJE osvojil Lovro Vehar Menegatti.

Dobitnica SREBRNEGA PRIZNANJA pa je Nika Dolenec iz 8. razreda.

Iskrene čestitke za dosežena priznanja!

Šolsko tekmovanje iz angleščine za 8.r

V ponedeljek, 15. 10. 2018 so učenci osmih razredov tekmovali iz znanja angleškega jezika. Tekmovalo je 16 učencev, bronasto priznanje so si prislužili:

Nika Dolenec, Jošt Erznožnik, Urh Mur, Bastian Rudolf, Žan Mai Matjašec in Miša Starman.

Državnega tekmovanja dne 19. 11. 2018 se bodo udeležili: Nika Dolenec, Jošt Erznožnik, Urh Mur in Bastian Rudolf.

Čestitamo.

Mentorica Betka Pišlar

Stran 1 od 1912345...10...Zadnja »