Šolsko tekmovanje iz španščine – A ver si lo sabes

Letos smo se učenci izbirnega predmeta prvič udeležili tekmovanja iz španščine. Potekalo je 23. 5. 2019. Prvi del je bil iz civilizacije špansko govorečih dežel, drugi del pa iz snovi, ki jo obravnavamo pri pouku.

Zlato priznanje prejme Sara Ferreira iz 7. b razreda;  srebrno priznanje Tia Justin in Brina Trček iz 7. c,  Mirjam Tratnik iz 7.a, Jakob Oblak iz 7. b in Ana Šenk iz 9.c razreda;  bronasto priznanje pa Špela Potočnik iz 7.a, Hana in Tina Grdadolnik iz 7.b, Brina Krvina iz 7.c, Petra Kolenc Jereb iz 8.a in Jerneja Trček iz 9.a razreda.

Vsem iskrene čestitke!

Zeleno pero 2019

V mesecu februarju je potekalo tekmovanje za priznanje  Zeleno pero 2019. Učenci so pisali novinarski prispevek na temo ohranjanja narave in varovanja okolja. Tema letošnjega tekmovanja je mobilnost.

Bronasta priznanja prejmejo Sara Kosmač, Marcel Trček, Blažka Mlinar, Tara Trojar in Luka Trček iz 6. razreda ter Hana Grdadolnik in Aljaž Trček  iz 7. razreda.

Državnega tekmovanja se udeležijo: Ajda Frlic in Alja Deronja iz 6. razreda, Rebeka Cankar iz 7. razreda ter Ivana Novak in Mija Pirnat iz 9. razreda.

Čestitke vsem novinarjem za prispevek.

ŠOLSKO TEKMOVANJE IZ ZNANJA KLEKLJANJA ZA PRIZNANJE IVANKE FERJANČIČ 2018/19

V petek, 8. 3. 2019, je v Čipkarski šoli Žiri potekalo šolsko tekmovanje iz znanja klekljanja za priznanje Ivanke Ferjančič. Udeležilo se ga je 20 učenk v treh tekmovalnih skupinah: RIS Z NOTRANJIMI IN ZUNANJIMI POSTAVKI, MIZICE in IDRIJSKI RIS.

Na državno tekmovanje, ki bo potekalo 16. junija 2019 v Idriji, v okviru prireditev Festivala idrijske čipke, se uvrstijo: ULA MUR in HANA KUNC (ris z notranjimi in zunanjimi postavki); TEREZIJA PRAZNIK in KRISTINA CANKAR (mizice); REBEKA CANKAR, NIKA ŽAKELJ in SARA FERREIRA (idrijski ris).

Bronasto priznanje dobijo še NECA SELJAK, NIKA MRAVLJE, NINA MAZZINI, LUCIJA STANONIK, EVA STREL, BLAŽKA MLINAR in LARISA REŽEN.

Čestitke vsem tekmovalkam in mentorici Branki Grošelj.

ŠOLSKO TEKMOVANJE IZ FIZIKE

V sredo 6.2.2019 je na šoli potekalo šolsko tekmovanje iz znanja fizike, na katerem je sodelovalo 9 učencev osmih razredov ter ravno tako 9 učencev devetih razredov. Z veseljem bomo podelili šest bronastih priznanj v osmih razredih (Urh 8.B, Nika 8.A, Nejc M. 8.B, Benedikt 8.A, Luka 8.B in Miša 8.A ) ter pet bronastih Stefanovih priznanj v devetem razredu (Filip 9.C, Lovro 9.A, Luka 9.B, Domen 9.B in Jakob 9.C ).

Urh 8.B,  Nika 8.A,  Nejc M. 8.B,  Benedikt 8.A,  Filip 9.C, Lovro 9.A in  Luka 9.B so se uvrstili na področno tekmovanje, ki bo potekalo 15.3. na OŠ Predoslje Kranj.

Čestitke vsem !

ASTRONOMIJA

Kdaj zaide zvezda Spika 10. marca?

18 udeležencev šolskega tekmovanja iz znanja astronomije, na to vprašanje brez težav odgovori.

Podelili bomo 7 bronastih priznanj šolskega tekmovanja:

• Rebeka C. 7.B,
  • Nika D. 8.A , Urh M. 8.B in Benedikt P. 8.A
  • Filip E.  9.C, Jerneja T. 9.A ter Pika B. 9.C.

Najboljših pet : Rebeka,  Nika, Urh, Benedikt in Filip  so se udeležili tudi državnega tekmovanja in dosegli vidne rezultate.

Nika Dolenec je zelo uspešno reševala zastavljene naloge ter dosegla odlično 5. mesto v državi ter si pridobili zlato Dominkovo priznanje ter pohvalo organizatorjev. Urh je dosegel vidno 27. mesto od 119 udeležencev osmih razredov, Filip pa 32. mesto od 124 udeležencev devetih razredov, kar pa je zadostovalo le za srebrni  priznanji. Tudi Rebeka in Benedikt sta si pridobila srebrni Dominkovi priznanji.

Čestitke vsem!

Zaključek Cankarjevega leta z bronastimi Cankarjevimi priznanji

V torek, 11. 12., je v OŠ Žiri potekalo šolsko tekmovanje iz slovenščine za Cankarjevo priznanje, ki se ga je udeležilo štiriintrideset učenk in učencev predmetne stopnje. Tekmovanje v tem šolskem letu nosi naslov Dediščina identitete.

Med osmimi šestošolci so bile najuspešnejše učenke Alja D., Ajda F. in Sara K., med enajstimi tekmovalci v sedmem razredu so bile najuspešnejše Sara F., Rebeka C. in Eva S. Vsi tekmovalci so prebrali literarni deli Nataše Konc Lorenzutti Avtobus ob treh in Solzice Prežihovega Voranca. Učenke prejmejo bronasto priznanje iz slovenščine za Cankarjevo priznanje.

V osmem razredu je tekmovalo deset učencev, najuspešnejši med njimi so bili Nika D., Urh M., Jerica J. in Jurij E., med devetošolci pa se jih je za tekmovanje opogumilo pet, med katerimi je bila najuspešnejša Ivana N. Učenci so v eseju razmišljali o temah, ki jih ponuja Kit na plaži Vinka Möderndorferja. Našteti prejmejo bronasto priznanje.

Na območno tekmovanje se uvrstijo Nika, Urh in Ivana. Vsem učenkam in učencem čestitamo za dosežke, Niki, Urhu in Ivani pa želimo, da se jih poustvarjalni duh pisanja drži še naprej.

Stran 1 od 912345...Zadnja »