Šolsko tekmovanje iz zgodovine

Znani so uradni rezultati šolskega tekmovanja iz zgodovine. Na tekmovanju je sodelovalo 14 učencev iz 8. in 9. razreda. BRONASTO PRIZNANJE so osvojili: Anja Jurca in Timotej Pivk iz 9. r., Alja Deronja, Nina Bogataj, Tinkara Mur, Maruška Demšar, Blažka Mlinar iz 8. razreda. Na državno tekmovanje se je uvrstila Anja Jurca iz 9. a. Čestitke vsem sodelujočim, ki so se spopadli z zahtevno literaturo na temo OD ŽELEZNE DOBE DO PRIHODA RIMLJANOV NA SLOVENSKA TLA.

Šolsko tekmovanje iz ASTRONOMIJE

V torek, 30. 3. 2021 je potekalo šolsko tekmovanje iz znanja astronomije, katerega se je udeležilo 12 učenk in učencev sedmih, osmih in devetih razredov.

Po svojih najboljših močeh so se spopadli z zahtevnimi nalogami in si pridobili 6 bronastih priznanj: Mihael Praznik, Liza Poljanšek in Kaja Podlesek iz sedmih razredov, Alja Deronja in Tinkara Mur iz osmih razredov ter Rebeka Cankar iz devetih razredov.

Mihael se je z odličnim rezultatom uvrstil tudi na državno tekmovanje.

Čestitam!

Šolsko tekmovanje iz kemije

Šolskega tekmovanja iz znanja kemije se je v četrtek, 11.3.2021 udeležilo osem učencev devetih razredov. Najuspešnejše učenke Sara Ferreira, Rebeka Cankar iz 9.b in Eva Strel iz 9.c, so dosegle bronasta Preglova priznanja.

Sara Ferreira in Rebeka Cankar pa bosta sodelovali še na državnem tekmovanju, ki bo potekalo 10.aprila 2021.

Čestitamo!

Šolsko tekmovanje iz Vesele šole

10. marca je bilo na šoli izvedeno šolsko tekmovanje v Veseli šoli. Kljub šolanju na daljavo se je veliko učencev odločilo za tekmovanje in pridno preštudiralo potrebno gradivo. Kar 10 učencev pa je doseglo odličen rezultat in se uvrstilo na državno tekmovanje, in sicer Laura Kavčič (4.r), Sara Podlesek (5. r.), iz 6. razreda Kristina Cankar in Terezija Praznik, iz 7. razreda Mihael Praznik, Izadora Kopač, Nejc Filipič, Liza Poljanšek, Ian Timotej Poljak in iz 9. r. Sara Ferreira.

Iskrene čestitke vsem.

Ti učenci so osvojili tudi bronasto priznanje. Poleg teh učencev so bronasto priznanje osvojili še Taras Nai Poljak (4.r), Zala Mali (6.r.) ter Anže Kopač in Sara Kosmač (8.r.).

Čestitam vsem učencem, ki ste kljub šolanju na daljavo uspeli zbrati še dodatno energijo in motivacijo in se učili za veselo šolo.

Šolsko tekmovanje o sladkorne bolezni

REZULTATI ŠOLSKEGA TEKMOVANJA O SLADKORNI BOLEZNI

V petek, 16. 10. 2020 je na šoli potekalo 22. šolsko tekmovanje iz znanja o sladkorni bolezni. Na njem je sodelovalo 38 učencev: iz 8. razredov 15 učencev, iz 9. razredov 23 učencev.

5 učencev prejme bronasto priznanje:

• Iz 8. razreda: Katarina Naglič, Alja Deronja in Lenča Miklavčič;
  • Iz 9. razreda: Rebeka Cankar in Sara Ferreira.

Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo za dosežen rezultat. Posebno pohvalo zasluži učenka Katarina Naglič iz 8. c razreda, ki je pokazala največ znanja, za uvrstitev na državno tekmovanje pa ji je zmanjkala le točka.

VESELOŠOLSKE NOVICE

Preden so se zaprla šolska vrata in smo se bili primorani povezati na daljavo, smo uspešno izpeljali še šolsko tekmovanje v Veseli šoli. Vedno bolj ugotavljam, da poimenovanje tekmovanja z ˝Vesela šola˝ že dolgo ni več primerno, saj so teme vsako leto vsebinsko težje, bolj zahtevne in bolj obsežne. A se kljub temu na naši šoli še vedno veliko učencev udeleži tekmovanja in doseže lepe rezultate. Kar 21 učencev je osvojilo bronasto priznanje: Lara Podlesek, Tara Krvina, Anja Razingar, Alja Deronja, Anže Kopač, Žana Jereb, Luka Perić in Anže Jereb.

Bronasto priznanje je osvojilo tudi 13 učencev, ki pa so dosegli tudi zadostno število točk, da so se uvrstili naprej na državno tekmovanje. Ti učenci pa so: Ula Mur, Terezija Praznik, Kristina Cankar, Taj Tinauer, Nejc Filipič, Mihael Praznik, Ian Timotej Poljak, Izadora Kopač, Mija Novak, Sara Ferreira, Rebeka Cankar, Rok Filipič in Benedikt Praznik.

Iskrene čestitke za izvrsten rezultat in srečno na državnem tekmovanju