V torek, 14. maja 2019, je v Murski Soboti potekalo državno srečanje Mladih raziskovalcev Slovenije. Z naše šole sta se v drugi krog uvrstili nalogi Kallanova Barbara na Visokem, katere avtorice so Neja Bogataj, Tjaša Eniko in Larisa Režen (vse 8. b), ter naloga Mateja Burnika (9. c) Kakor kamen kost (beton). Neja, Tjaša in Larisa so si s svojim odličnim nastopom prislužile srebrno priznanje, Matej pa je bil na področju arhitekture in gradbeništva najboljši izmed vseh tekmovalcev, zato si je prislužil zlato priznanje, udeležbo na Zotkinih talentih v Cankarjevem domu in enotedensko poletno šolo na Fakulteti za gradbeništvo in geodezijo.

Že v prvem krogu pa so si bronasto priznanje prislužili Nejc Šubic (9. b), Ana Podobnik (9. b), Ana Šenk (9. c), Tjaša Bogataj (9. c), Jurij Erznožnik in Luka Čadež (oba 8. b) ter Rebeka Cankar (7. b).

Iskrene čestitke vsem tekmovalcem, mentorjem pa zahvala za spodbudo in usmerjanje mladih pri njihovem raziskovanju in odkrivanju novega.
Vse izdelane raziskovalne naloge si lahko ogledate tukaj: http://mrosziri.splet.arnes.si/raziskovalne-naloge/