Učenci 7. razredov so med 18. in 20. septembrom v planinski koči na planini Razor zelo uspešno realizirali program planinske šole v naravi.

Pod vodstvom svojih učiteljev in ob strokovni pomoči gorskih reševalcev g. Matjaža Rakuščka, g. Danila Povšiča in medicinske sestre ge. Mojce Trček so v hladnem in vetrovnem vremenu vsi osvojili vrh gore Vogel. Na zahtevni poti so lahko uživali ob pogledih na naše gore.

Na predavanjih so dobili veliko koristnih podatkov za varno pot v gore, spoznavali pa so tudi planinsko floro in favno in zgodovinsko pomembna dogajanja v tem predelu slovenskih gora. Svojo “korajžo” pa so preizkusili tudi na varovanem plezališču, pridobljeno znanje pa na večernem kvizu.

Učence je potrebno pohvaliti za disciplino, urejenost in prizadevnost. Prav tako zaslužijo vso pohvalo tudi učitelji, ki so v zahtevnih vremenskih razmerah odlično izpeljali program.

Vodja planinske šole v naravi: Bogdan Erznožnik