Učenci od 1. do 3. razreda, ki obiskujejo planinski krožek, so se v mesecu oktobru odpravili na dva pohoda. 8.10. smo odšli na spoznavni izlet na Javorč. Učenci so presenetili s kondicijo, tako da smo zastavljeno pot prehodili veliko prej, kot smo načrtovali. Na spoznavnem pohodu smo se pogovarjali, opazovali jesensko naravo, se zabavali ob takšnih in drugačnih norčijah sošolcev in sošolk, na vrhu smo seveda malicali in pa poiskali Javorč na zemljevidu. Megla nam je zastirala razgled, vendar smo se na koncu vseeno vrnili polni novih izkušenj. Ob tej priložnosti bi se radi zahvalili g. Marjanu Oblaku, planinskemu vodniku in članu Planinskega društva Žiri, da se je odzval na naše povabilo in nas vodil na naši prvi planinski izkušnji.

V nedeljo, 23. 10. 2016, pa je potekal tradicionalni pohod okrog Žirov. Slednjega smo se udeležili tudi mladi planinci, le da smo za pot na Mrzli vrh izbrali krajšo različico. Tokrat smo s sabo povabili tudi naše starše, stare starše, bratce, sestrice… tako da se nas je na koncu, iz mosta na Ledinici, odpravilo kar 56. V prijetnem vzdušju smo se dvigali skozi jesensko obarvano naravo, proti planinski koči na Mrzliku, kjer je člane krožka pričakal flancat, za katerega se lepo zahvaljujemo Planinskemu društvu Žiri. Megla nam tokrat ni nagajala, tako da nas je na poti spremljal čudovit razgled na naše mesto. V galeriji slik si lahko ogledate kako smo uživali.

Mi pa smo z mislimi že na naslednjem izletu, le kam nas bo tokrat odpeljala pot?

Planinski pozdrav