V četrtek, 23. 1. 2020,  so se naši petošolci že šesto leto zapored pridružili akciji Šolar na smuči, slovenskemu projektu smučarskega ozaveščanja šolskih otrok. Prvi namen akcije je, da se čim večjemu številu otrok omogoči brezplačen smučarski dan na enem od slovenskih smučišč. Odpravili smo se v SC Cerkno in preživeli nepozaben smučarski dan na snegu.

Začetniki so se pod okriljem učiteljev smučanja SD Novinar naučili svojih prvih zavojev in bili pri tem zelo uspešni.

Ostali učenci pa so bili razporejeni v skupine po smučarskem predznanju. Snežne razmere so bile zelo dobre, zato smo vsi uživali v naših smučarskih zavojih.

V času kosila nas je obiskal tudi ambasador tega projekta, nekdanji vrhunski alpski smučar Jure Košir. Učencem je zaželel čim več veselja na smučeh ter jih opozoril predvsem na varno smuko.

Sponzor projekta Perutnina Ptuj pa nas je presenetila in razveselila s slastnimi »hot dog-i«, njihova maskota pa popestrila prisluženi odmor.