V torek, 11. 12., je v OŠ Žiri potekalo šolsko tekmovanje iz slovenščine za Cankarjevo priznanje, ki se ga je udeležilo štiriintrideset učenk in učencev predmetne stopnje. Tekmovanje v tem šolskem letu nosi naslov Dediščina identitete.

Med osmimi šestošolci so bile najuspešnejše učenke Alja D., Ajda F. in Sara K., med enajstimi tekmovalci v sedmem razredu so bile najuspešnejše Sara F., Rebeka C. in Eva S. Vsi tekmovalci so prebrali literarni deli Nataše Konc Lorenzutti Avtobus ob treh in Solzice Prežihovega Voranca. Učenke prejmejo bronasto priznanje iz slovenščine za Cankarjevo priznanje.

V osmem razredu je tekmovalo deset učencev, najuspešnejši med njimi so bili Nika D., Urh M., Jerica J. in Jurij E., med devetošolci pa se jih je za tekmovanje opogumilo pet, med katerimi je bila najuspešnejša Ivana N. Učenci so v eseju razmišljali o temah, ki jih ponuja Kit na plaži Vinka Möderndorferja. Našteti prejmejo bronasto priznanje.

Na območno tekmovanje se uvrstijo Nika, Urh in Ivana. Vsem učenkam in učencem čestitamo za dosežke, Niki, Urhu in Ivani pa želimo, da se jih poustvarjalni duh pisanja drži še naprej.