8. r. – Kulturni dan; Srednjeveška Škofja Loka, pisatelj Ivan Tavčar

Na kulturnem dnevu si bomo ogledali:

• zbirke v Loškem muzeju (loško gospostvo, mesto, cehi, etnološka zbirka, Škoparjeva hiša),
  • staro mestno jedro Škofje Loke (značilnosti srednjeveškega mesta, gotska umetnost),
  • dvorec Visoko (ogled dvorca, sprehod do grobnice, življenje in delo pisatelja Ivana Tavčarja).

Odhod: ob 7.10,  prihod ob 13.00

NAVODILA ZA EKSKURZIJO

S seboj vzemi  MASKO, mapo, trdo podlago za pisanje, pisala. Malico dobiš v šoli.

TOPLO se obuj in obleci.

Primerno se obnašaj, pozorno poslušaj razlago in sodeluj pri delu skupine. Delaj svoje zapiske in vestno rešuj naloge na delovnih listih. Te obvezno shrani, ker boš vse zbrano gradivo lahko uporabil/a pri pisanju poročila. Tvoje delo in znanje o vsebinah tega kulturnega dne bo namreč ocenjeno.

Učiteljica. Vlasta Pečelin

GOVORILNE URE

Zaradi trenutnih razmer popoldanske pogovorne ure za starše ne bodo potekale kot običajno.

V šolo lahko pridete samo starši, ki se boste za pogovorne ure PREDHODNO DOGOVORILI preko telefona, elektronske pošte ali šolske publikacije.

Na pogovorno uro se naročite pri razredniku ali posameznemu predmetnemu učitelju. Prosimo, da upoštevate dogovorjene termine in vse ukrepe za preprečevanje okužbe.