Za učence 7. razredov bomo od 21. do 23. septembra 2022 organizirali tridnevno planinsko šolo v naravi.

Program šole bomo pod vodstvom naših učiteljev in planinskih vodnikov izpeljali v okolici Planine Razor (www.pdtolmin.si/koca), od koder bomo izvedli planinske ture na bližnje gore.

Učenci se bodo v teh treh dneh na predavanjih v naravi, teoretično in praktično seznanili z najpomembnejšimi znanji, ki jih mora imeti planinec za varno pot v gore: nevarnosti v gorah, gibanje v gorah in priprava na turo, orientacija, prva pomoč, flora in favna v planinskem svetu, prehrana v gorah, zgodovina planinstva, geografsko zgodovinski oris krajev, v katerih poteka šola v naravi. V večernem delu bomo imeli nekaj zabavnega programa in kviz na obravnavane teme. V okviru izobraževanja si bomo ogledali mlekarno in sirarno na planini Kuk.

Ker bo za prehrano in pijačo poskrbljeno v celoti, naj otroci s sabo z izjemo energetskih dodatkov  (suho sadje, energijski bonboni in čokolada) ne jemljejo nobene dodatne hrane.

SPISEK  OBVEZNE  OPREME:
– primerno velik planinski nahrbtnik,
– planinski čevlji (visoki), športni in navadni  copati,
– rezervno spodnje perilo, vrhnje majice in  bombažne  nogavice,
– pribor za osebno higieno, brisača,
– 2 trenirki oz. športne/pohodne hlače (1 kot pohodna obleka in 1 za prosti čas), kapa, rokavice,
– podložen anorak in termo pulover (ali toplejša bunda),
– zložljiv dežnik,
– komplet prevlek za vzmetnico in vzglavnik, rjuha ali spalna vreča,
– bidon za pijačo, priporočljivo tudi dodatna pijača,
– zvezek za zapiske, pisalo,
– zdravstvena kartica !
– osebni dokument !
Neobvezna oprema: fotoaparat, daljnogled, kompas, planinski zemljevidi, družabne igre.
POMEMBNO!
Učenci naj do odhoda uredijo  nezgodno zdravstveno zavarovanje.

Starši naj o morebitnih zdravstvenih težavah in posebnostih otroka o tem obvestijo svojega razrednika ali vodjo planinske šole.

Vodja planinske šole v naravi: Vlasta Pečelin

vlasta.pecelin@osziri.si