V Žalcu je 5. 6. potekalo državno tekmovanje v atletiki. Iz naše šole smo imeli štiri predstavnike, ki so se pomerili z najboljšimi atleti iz vseh slovenskih šol. V zares težki konkurenci so dosegli sledeče rezultate: Nejc Fakin si je v skoku v višino priskakal 17. mesto med. Zoja Ikić je z odličnim tekom na 600 metrov osvojila končno 8. mesto. Dosegla je čas 1:50,07. Gašper Žakelj je z dosežkom 577 cm prišel med osem najboljših, ki so skakali v finalu in osvojil 7. mesto v skoku v daljino. Prav tako je Nace Kristan v šprintu na 60 metrov prišel med 8 najboljših in v finalu s časom 8:05, dosegel končno 6. mesto. V kvalifikacijskem teku je dosegel še boljši čas 7:98, kar je bil tretji najboljši čas med vsemi tekmovalci. Čestitke vsem, ki so po najboljših močeh zastopali sebe in našo šolo. Že samo nastop na finalu je velik dosežek!