V petek, 5. oktobra 2018, so se učenci od 6. do 8. razreda na kranjskem stadionu udeležili prireditve Gorenjska veriga – festival srca. V sklopu našega projekta Živimo vrednote smo se pridružili 14 gorenjskim osnovnim in srednjim šolam, ki so se na pobudo Osnovne šole Tržič zbrale in oblikovale največje ‘živo srce’ in s tem simbolično sporočile: »SRCE naj pogumno bije med ljudmi. Medsebojno sodelovanje, prijateljstvo, povezovanje, strpnost, spoštovanje in ljubezen zanesljivo ustvarjajo boljši svet.« Učenci so pred tem v šoli že pisali dobre misli na oblikovana srca, ki so krasila stadion in ustvarjala pozitivno vzdušje.

Dogajanje na festivalu so še dodatno popestrili znani slovenski glasbeniki – Nuša Derenda, Nipke, Čuki, Tilen Lotrič, Stiven Rahman, nastopili pa so tudi deklamatorji vseh sodelujočih šol – z naše šole je bil to učenec Luka Gantar. V zavzemanju za vrednote nas je poleg župana občine Kranj Boštjana Trilarja in župana občine Tržič Boruta Sajovica podprl tudi predsednik Republike Slovenije Borut Pahor.

Poskrbimo, da nas bo v naših dejanjih še naprej vodilo srce polno spoštovanja, prijateljstva in medsebojnega sodelovanja. Živimo vrednote!