Tudi letos smo se z učenkami 9. razredov, ki obiskujejo krožek odbojke, udeležili mednarodnega turnirja na pobrateni šoli Vožd Karađorđe Jakovo pri Beogradu. Na pot smo se odpravili v četrtek proti jutru in na cilj prispeli po osmih urah vožnje, ki je v odličnem vzdušju minila kot bi trenil. Ob prihodu so naše učenke spoznale svoje gostiteljice, ki so jih odpeljale na svoje domove. Učitelji pa smo se udeležili proslave ob dnevu tamkajšnje šole in skupnega kosila z vsemi zaposlenimi na šoli.

Naslednji dan nas je čakal izlet z učenci po okoliških znamenitostih. Ogledali smo si naravni rezervat, 230 let stare tradicionalne hiše, vmes smo videli samostan v ruševinah iz 13. stoletja in na koncu uživali v vožnji s splavom po reki Savi. Zvečer pa smo bili vsi skupaj priča izjemnemu nastopu folklornih skupin v centru Beograda. Pozno v noč smo se vrnili v Jakovo in zaspali z mislimi na sobotni odbojkarski turnir.

Prvi tekmi so dekleta odigrale proti najmočnejšima ekipama, kjer so z zelo srčno in borbeno igro poskušale presenetiti nasprotnice, ki se z odbojko srečujejo skoraj vsak dan. Do zmage se nismo uspeli prebiti, smo pa zato v tekmi za tretje mesto dočakali tudi zmago in veliko veselje vseh deklet in spremstva. Nastopilo je osem ekip in tretje mesto je bilo več kot zasluženo. Po podelitvi priznanj so nas gostitelji pogostili še z njihovim tradicionalnim “roštilj” kosilom, ki nas je pripravilo za pot proti domu. Še enkrat 10 ur vožnje s polno smeha, lepih spominov, novih poznanstev in življenjskih izkušenj. Čestitke in zahvala vodstvu šole, ki nam to omogoča, prav tako pa zahvala gostiteljem, ki so nas zares sprejeli na način, ki že vabi na naslednje srečanje…