V soboto, 3. februarja 2018, je na Osnovni šoli Litija potekalo finale državnega tekmovanja v hitrem in zanesljivem računanju na pamet (lefo), na katerem se zberejo najboljši učenci iz vse Slovenije. Predhodna tekmovanja so vsa potekala ‘na daljavo’ in so učenci lahko tekmovali kar od doma, tokratno tekmovanje pa je potekalo ‘v živo’ – učenci so se v računalniški učilnici posedli vsak za svoj računalnik in skušali v nadaljnji uri pokazati kar največ svojega znanja računanja v različnih operacijah na različnih nivojih zahtevnosti.

Tekmovanja se je udeležila tudi naša učenka Rebeka Cankar iz 6.b razreda. Tekmovala je v kategoriji šesto- in sedmošolcev, uvrstila pa se je na 11. mesto, kar je odličen rezultat, sploh z vidika, da je pri računanju dosegla svoj osebni rekord. Čestitke!