Martin Krpan podelil priznanja za bralno značko

Vsi učenci, ki radi berejo in so tudi v letošnjem letu opravili bralno značko, so superjunaki! In tako se spodobi, da prejmejo priznanja iz rok nikogar drugega kot superjunaka Martina Krpana.

Za zaključek bralne značke so bili učenci od 2. do 9. razreda vabljeni, da si ogledajo gledališko predstavo o Martinu Krpanu – tistem, ki je iz Vrha doma, pa strašansko močan. V predstavi so zaigrali učenci, ki obiskujejo šolski dramski krožek ter igralci DPD Svoboda Žiri pod režisersko taktirko Petre Novak in Metke Debeljak. Igra je bila izjemna, zabavna tako za najmlajše kot tiste malo starejše. Čestitamo vsem nastopajočim, ostalim sodelujočim ter seveda bralcem, ki so osvojili priznanja!

Večer v knjižnici za zlate bralce

V tednu knjige smo se posvetili tudi zaključku bralne značke. Učenci 9. razredov, ki so osvojili bralna priznanja v vseh devetih letih šolanja, so bili vabljeni, da preživijo malo drugačen večer v knjižnici. V prvem delu druženja smo na delavnici, katero je vodila psihologinja Miša Bakan, risali našo črto življenja. Spominjali smo se dogodkov in naših lastnosti, ko smo bili mlajši, jih primerjali z nami v sedanjosti, dotaknili pa smo se tudi naše prihodnosti. Ni manjkalo iskrenih odgovorov, pa tudi zanimivih anekdot in smeha. Sledila je priprava prigrizkov, spominsko fotografiranje in izbor filma, katerega smo si skupaj ogledali. Spoznali smo se z življenjem znanstvenika Stephena Hawkinga. Nič ni nemogoče – naj bo ta misel spodbudna popotnica devetošolcem na poteh, ki so pred njimi!

Rezultati španske bralne značke

Srebrno priznanje so si prislužile naslednje učenke: Maja Govekar, Petra Jereb Kolenc, Lana Oblak, Ines Šubic in Ajda Jereb iz osmega razreda ter Ana Šenk, Jerneja Trček, Lenča Podobnik in Brina Vrhovnik iz devetega razreda. Čestitke vsem!

Stran 1 od 212