Na OŠ Žiri se je danes odvijalo četrtfinale 7. skupine starejših deklic. Po silovitem začetku igralk OŠ Šturje, so se domačinke v drugi tretjini uspele približati in do zadnje minute tekme enakovredno držati priključek. Nekaj napak v odločilnih minutah in uspešno realizirani protinapadi gostujočih igralk, so slednjim prinesle prvo zmago na turnirju.

V drugi tekmi so od prve minute naprej vajeti v rokah držale igralke OŠ Šmarje –Sap. Povsem so nadigrale nasprotnice iz OŠ Šturje in se veselile svoje prve zmage.

V odločilno tretjo tekmo so domačinke štartale zelo odločno in v prvih minutah vodile z rezultatom 6 : 2. Nato pa so se »prebudile« nasprotnice in v nadaljevanju uspešno zaključevale z napadi ter povedle z nekaj koši razlike. Domača ekipa se je kljub svoji mladosti izjemno trudila izenačiti zaostanek vendar so jim pošle moči, tako da se je ekipa iz OŠ Šmarje – Sap veselila druge zmage.

Vse pohvale domačinkam, ki so sestavile ekipo s precej mlajšimi dekleti in se bile pripravljene boriti s starejšimi vrstnicami pretežno iz 9. razredov!

V nadaljnje tekmovanje se uvrsti prvo uvrščena ekipa. Iskrene čestitke.