Čipkarska šola Žiri se bo v prihajajočih dneh v okviru 17. Mednarodnega kongresa OIDFA (24.–26. junij 2016) predstavila svetovni javnosti. Razstave izdelkov naših učencev, ki so nastali v sklopu projekta ŽIVETI ČIPKO/LIVING LACE, bodo dlje časa na ogled v Stari šoli v Žireh, Etnografskem muzeju in Mestnem muzeju v Ljubljani in na dan odprtih vrat (25. junija) tudi v Predsedniški palači. Prav tako bo razstavljala (skupaj s klekljarskim društvom Cvetke) na samem kongresnem prostoru; 25. junija pa bo delovanje naše čipkarske šole s strokovnim referatom predstavil ravnatelj šole, Marijan Žakelj.

Za klekljarske navdušence oz. navdušenke bo torej udeležba katere od omenjenih predstavitev naše čipkarske šole uvod v prijeten začetek počitnic, reportaža pa sledi v prvih počitniških dneh.