V sredo, 15. 3. 2017, so se predstavniki skupnosti učencev OŠ Žiri udeležili medobčinskega šolskega parlamenta v OŠ Poljane.  Na zasedanju so se zbrali učenci treh šol: OŠ Žiri, OŠ Poljane in OŠ Ivana Tavčarja Gorenja vas, skupaj z mentorji in ravnatelji. Prisotna sta bila tudi župana obeh občin.

Predstavniki vseh šol so predstavili svoje misli in ugotovitve  o načrtovanju njihove, naše prihodnosti, ki so jih oblikovali znotraj šolskih debat.  O določenih mnenjih in dilemah so v nadaljevanju razpravljali še ostali udeleženci zasedanja. Svoje izkušnje in poglede na prihodnost je z mladimi parlamentarci delil tudi osrednji gost raper Zlatko Čordić. Razmišljanja mladih je podprl ter jih pozval k pozitivni naravnanosti. Seveda je zarepal nekaj ključnih rim iz njegovih pesmi.  Srečanje so učenci skupaj z Zlatkom sklenili z mislimi: Ostanimo zvesti sami sebi, svojim ciljem, četudi moramo na poti do le-teh narediti ovinek ali dva. Bodimo pošteni, iskreni in delavni. Negujmo prijateljske vezi. Zdravje in skrb za okolje naj nam ostaneta pomembni vrednoti.