Spoštovani starši!

S ponovnim vključevanjem vaših otrok v neposredno šolanje, se pojavljajo določene dileme v zvezi s testiranjem šolarjev na Covid19. S tesnimi stiki v razredu bo zagotovo prihajalo do porasta respiratornih okužb, tudi porasta Covid19. Zato je zelo pomembno, da vsako morebitno okužbo s tem virusom tudi čimprej dokažemo in omejimo. To pa bomo dosegli le s testiranjem vaših otrok ob vsakem sumu na to bolezen.

Zato se v imenu naše ambulante obračam na vas s prošnjo, da v primeru pojava znakov bolezni, pokličete otrokovega osebnega zdravnika, da bo ta čimprej otroka poslal na testiranje- bris nosnožrelnega prostora na Covid19 (metoda PCR) v Škofjo Loko. Otrok v tem primeru mora ostati doma. Če se ne testira, mora doma ostati 10 dni, sicer se ob negativnem izvidu lahko prej vrne v šolo.

Na ta način bomo pomagali k omejitvi širjenja virusa, posebno do najranljivejših in preprečili ponovno zaprtje šol.