Prvi dan programa izmenjave učencev in izkušenj učiteljev je za nami. Učenci in učenke poljske šole so nas (poleg ravnateljice in koordinatorice poljske šole) pozdravili s simpatičnim programom – priredbo Rdeče kapice in zapetimi pesmimi šolskega pevskega zbora, nato pa smo učitelji obiskali župana mesta Police, v katerem smo gostje, in predstavnika oddelka za izobraževanje v občini, po tem si ogledali potek šolanja od vrtca do višjih razredov osnovne šole ter hospitirali pri različnih predmetih in razredih. Učenci so se ta čas v skupinah pripravljali na svojevrstno predstavo, ki so jo povezovale misli o gozdu z vsega sveta. Več o poteku in doživljanju dnevov na Poljskem v tem tednu bodo kmalu napisali učenci, ki so tukaj – osmošolci Nina, Krištof, Nik, Drejc, Nela in Zala.

Nekaj fotografij si lahko ogledate tukaj.