Večina izmed vas, spoštovani starši, drage učenke in učenci, jo že dobro pozna, pa vendarle se še enkrat spomnimo, kakšen je namen prometne kače.

Kampanja je oblikovana za osnovne šole, njen cilj pa je spodbuditi otroke, starše in učitelje k hoji, kolesarjenju, uporabi javnega prevoza ali souporabi avtomobila za pot v šolo in iz nje. S to dvotedensko kampanjo želimo odpraviti negativne predstave, kot je na primer varnost v cestnem prometu, in spodbujati trajnostne načine prevoza kot zabavne in zdrave za otroke in starše.

S hojo in kolesarjenjem se otroci bolj zavedajo svoje okolice in razvijejo spretnosti, potrebne za varno udeležbo v cestnem prometu, ter izboljšajo svojo sposobnost predvidevanja ravnanja drugih udeležencev v prometu. Poleg tega hoja in kolesarjenje prispevata k priporočeni dnevni telesni aktivnosti, ki jo otroci potrebujejo. Zmanjšuje tudi zastoje in pomanjkanje parkirnih mest v okolici šole.

Kampanja bo potekala v času od 18. – 29. 9. 2017.

Bodimo odrasli zgled otrokom in tudi sami vzemimo pot pod noge!