Da je šolsko leto 2020/2021 posebno tudi pri raziskovanju, ko je težko priti do informatorjev, laboratorijev ipd., je dokazalo tudi regijsko tekmovanje Mladi raziskovalci Slovenije. Učenci s cele Gorenjske so izdelali v primerjavi s preteklimi leti manj nalog, raziskovalnih nalog z naše šole pa je bilo kljub vsemu sedem.
Naši učenci so pomerili na šestih različnih področjih in prav na vseh so prepričljivo predstavili in zagovarjali svoje delo. Izdelali so naslednje raziskovalne naloge: PO POTI ŽIROVSKIH ČEBELNJAKOV (Maruška Demšar in Blažka Mlinar, obe 8. a), OČE SINA DO PRAGA, SIN OČETA ČEZ PRAG (?) – KOLIKO DRUŽIN POD ISTO STREHO V ŽIREH (Mirjam Tratnik in Anja Jurca, obe 9. a), VPLIV KORONAVIRUSA NA OGLJIČNI ODTIS V ŽIREH (Izadora Kopač ,  7. b, in Anže Kopač, 8. c), KORONAGLAGOLI (Hana Jereb in Ana Zavrl, obe 8. a), KORONAVIRUS V ŽIREH (Nejc Dolenc in Erazem Kavčič, oba 7. c), ZA VSAKO TEŽAVO SE ROŽ’CA NAJDE – STE ZA SKODELICO ČAJA? (Katarina Naglič, 8. c) ANGLEŠČINA, TUDI V PROSTEM ČASU? (Zoja Zupančič, Tisa Šifrar in Liza Poljanšek, vse iz 7. a).
Učenci Izadora Kopač, Anže Kopač, Maruška Demšar, Blažka Mlinar, Hana Jereb, Ana Zavrl, Mirjam Tratnik in Anja Jurca so dobitniki bronastega priznanja, in so se s svojimi nalogami uvrstili v 1. krog državnega srečanja.  Vsem raziskovalcem iskreno čestitamo, naprej uvrščenim pa želimo čim več uspeha.