V petek, 6. 3. 2020, je v Čipkarski šoli Žiri potekalo šolsko tekmovanje iz znanja klekljanja za priznanje Ivanke Ferjančič. Udeležilo se ga je 24 učenk v treh tekmovalnih skupinah: RIS Z NOTRANJIMI IN ZUNANJIMI POSTAVKI, ŽABICE in IDRIJSKI RIS.

Na državno tekmovanje, ki bo potekalo 21. junija 2020 v Idriji, v okviru prireditev Festivala idrijske čipke, se uvrstijo: TEREZIJA PRAZNIK, KRISTINA CANKAR, NINA MAZZINI in ULA MUR v tekmovalni nalogi ŽABICE.

NIKA ŽAKELJ, EVA STREL, NEJA BOGATAJ, LARISA REŽEN, HANA JEREB in LUCIJA STANOVNIK pa so se na državno tekmovanje uvrstile v tekmovalni nalogi SLEPI RIS.

Bronasto priznanje za šolsko tekmovanje iz znanja klekljanja dobijo še TARA KRVINA, HANA KUNC, AJDA FRLIC, LENČA MIKLAVČIČ in ANA ZAVRL.

Čestitke vsem tekmovalkam in mentorici Branki Grošelj.