Zaključeno je tekmovanje iz znanja MATEMATIKE. Na šolskem tekmovanju – KENGURU, se je pomerilo 167 učencev prvih do devetih razredov. Najboljši so si prislužili priznanja. Od prvega do četrtega razreda bo podeljenih 45 Priznanj, ki so enakovredni bronastemu Vegovemu priznanju.

Od petega do devetega razreda pa bo podeljenih 30 bronastih Vegovih priznanj na šolski ravni.

12 učencev od petega do devetega razreda si je z dosežkom na šolskem tekmovanju pridobilo pravico sodelovanja na državnem tekmovanju v znanju matematike.

Pridobili so si:

SREBRNO VEGOVO PRIZNANJE: Sara Kosmač 5.b, Sara Ferreira 6.b, Benedikt Praznik 7.a, Filip Erznožnik 8.c, Lovro Vehar Menegatti 8.a, Nina Cankar 9.a in Jakob Praznik 9.b.

ZLATO VEGOVO PRIZNANJE: Rebeka Cankar 6.b, Nika Dolenec 7.a, Lučka Kozamernik 9.b in Krištof Trček 9.a.

Čestitke so namenjene vsem sodelujočim na tekmovanju. Vse pohvale za požrtvovalno delo na pripravah, vztrajnost, izvirnost pri reševanju matematičnih problemov. Pohvala in zahvala vsem mentorjem, na razredni in predmetni stopnji.

Posebne čestitke vsem zlato nagrajenim, saj so dosegli: Rebeka 45. mesto od 510 sodelujočih učencev šestih razredov, Nika 17. mesto od 515 učencev, Krištof 45. mesto od 581 sodelujočih, Lučka pa kar 9. mesto od 581 devetošolcev sodelujočih na državnem tekmovanju!

Čestitke vsem!