ZLATO PRIZNANJE TUDI NA CANKARJEVEM TEKMOVANJU

Letošnje tekmovanje za Cankarjevo priznanje je potekalo pod naslovom »Nevidni svetovi«. In prav v te – nevidne in domišljijske svetove – so letos preko izbranih knjig lahko »pobegnili« učenci, ki so se odločili sodelovati.

Veseli smo, da je na letošnjem tekmovanju sodelovalo res veliko učencev naše šole – kar 93!

Učenci 8. in 9. razredov, ki se lahko uvrstijo na regijsko in državno stopnjo tekmovanja, so imeli šolsko tekmovanje v novembru. Bronasta priznanja so v 8. razredu osvojile Liza Krvina, Jona Kristan, Sara Podlesek in Nina Razingar, v 9. razredu pa Terezija Praznik, Tara Krvina, Kristina Cankar in Nela Pečelin. Učenki Tara Krvina in Terezija Praznik sta se preko regijskega uvrstili na državno stopnjo tekmovanja in tam dosegli izjemen uspeh – Terezija Praznik je za svoje besedno ustvarjanje prejela zlato, Tara Krvina pa srebrno priznanje!

Za učence 4., 5., 6. in 7. razredov, ki tekmujejo le na šolski stopnji, je bilo to interesno tekmovanje organizirano v aprilu. V 4. razredu so svoja »peresa« najbolj spretno vihteli Žiga Tušek, Antonio Vončina, Mak Kopač, Leon Eniko, Ajda Jeršič, Nejc Mrovlje, Leon Novak, David Podlesek in Erazem Žakelj, v 5. razredu pa Mija Jereb in Vita Pečelin. V 6. razredu so bili s svojimi zapisi najbolj uspešni Tian Bizjak, Iza Mlinar, Lucija Škvarča, Lovro Mlinar, Drejc Pečelin, Matej Bogataj, Gal Miklavčič, Julija Jenko in Ula Novak, v 7. razredu pa Bor Kopač, Jakob Korošec, Katarina Dolenec, Matic Jereb, Ivana Tišler, Tara Čadež, Aleks Eniko in Laura Gaser.

Vem tekmovalcem in nagrajencem čestitamo za dosežke in jim želimo, da bi jih še velikokrat »odneslo« v nevidne svetove, ki jih spodbuja besedna umetnost.

Veseli smo, da je po dveh letih zlato Cankarjevo priznanje ponovno nagradilo učenko naše šole. Tereziji Praznik iskreno čestitamo!

Zlato priznanje na državnem tekmovanju ACM Bober

V soboto, 13. januarja 2024, je na Fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru (UM FERI) potekalo Državno tekmovanje ACM Bober 2023/24 za učence in dijake. ACM Bober je edino slovensko tekmovanje v računalniškem mišljenju.

Iz naše šole se je državnega tekmovanja udeležila Taja Oblak iz 6. b razreda in osvojila zlato priznanje. Iskrene čestitke za izjemen uspeh!

DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ KEMIJSKIH POSKUSOV

V četrtek, 14. 12. 2023, je na gimnaziji Moste potekalo državno tekmovanje iz kemijskih poskusov za osnovnošolce.

Omeniti velja, da se je iz konkurence šestdesetih poskusov iz prvega dela tekmovanja prebilo le štirinajst najuspešnejših. Med slednjimi so bile tudi naše devetošolke Kristina Cankar, Alanija Jenko in Neža Kokelj, ki so s poskusom “Borovničke” osvojile srebrno priznanje in posebno nagrado za najboljšo strokovno razlago poskusa.

Iskrene čestitke dekletom in mentorici Lili Justin za dosežen uspeh!

Državno tekmovanje o sladkorni bolezni

V soboto, 18. novembra  je potekalo 25. spletno državno tekmovanje v znanju o sladkorni bolezni. Udeležile so se ga tudi učenke naše šole: Zala Mali, Kristina Cankar in Tara Krvina iz 9. razreda. Na tekmovanje so se vestno pripravljale in na državnem preizkusu dokazale, da o sladkorni bolezni zares veliko vedo. Vsem trem tekmovalkam za dosežen rezultat iskreno čestitamo, vse tri prejmejo srebrno priznanje.

Tekmovanje iz logike

Z objavo uradnih rezultatov se je končalo letošnje tekmovanje iz logike.

Šolskega tekmovanja, ki je potekalo v četrtek, 28. 9. 2023, se je udeležilo 109 učencev od 4. do 9. razreda. Bronasto priznanje je osvojilo 46 učencev.

Najuspešnejša učenca 7. razredov (Matic Jereb in Jure Mohorčič) sta se uvrstila na državno tekmovanje, ki je potekalo na OŠ Matije Valjavca v Preddvoru v soboto, 21. 10. 2023.

Učenec Matic Jereb je osvojil SREBRNO priznanje.

Najuspešnejši učenci 8. in 9. razredov so svoje znanje najprej pokazali na regijskem in nato še na državnem tekmovanju. Na regijsko tekmovanje so se uvrstile tri učenke: Sara Podlesek iz 8. razreda ter Zarja Kopač in Terezija Praznik iz 9. razreda.

Državnega tekmovanja, ki je potekalo v soboto, 11. 11. 2023, sta se udeležili Sara in Zarja. Sara je z odličnim reševanjem nalog osvojila SREBRNO priznanje.

ČESTITAMO!