KEMIJA – državno tekmovanje

15. aprila je bilo državno tekmovanje iz znanja kemije. Udeležili sta se ga dve učenki iz 9.B. Dosegli sta odlične rezultate, ter tako osvojili srebrno priznanje in sicer: Rebeka Cankar in Sara Ferreira.

Obema učenkama iskrene čestitke za odlično znanje.

Šest zlatih priznanj na državnem tekmovanju iz matematike

Zaključeno je tekmovanje iz znanja MATEMATIKE. Na šolskem tekmovanju – KENGURU se je pomerilo 172 učencev prvih do devetih razredov. Najboljši so si prislužili priznanja.

Od prvega do četrtega razreda bo podeljenih 42 priznanj, ki so enakovredna bronastemu Vegovemu priznanju. Od petega do devetega razreda pa bo podeljenih 33 bronastih Vegovih priznanj.

19 učencev od petega do devetega razreda si je z dosežkom na šolskem tekmovanju pridobilo pravico sodelovanja na državnem tekmovanju v znanju matematike.

Učenci so na državnem tekmovanju dosegli odlične rezultate.

Kar šest jih je osvojilo ZLATO VEGOVO PRIZNANJE. To so:

Ula Mur 5.c,  Sara Podlesek 5.c , Mija Novak 7.b, Izadora Kopač 7.b ,  Tinkara Mur 8.a,  Lenča Miklavčič 8.c

SREBRNO VEGOVO PRIZNANJE  pa so si pridobili:

Nina Mazzini 5.c , Tara Krvina 6.c, Lucija Petrovčič 6.c, Mihael Praznik 7.a, Ian Timotej Poljak 7.c , Oskar Erznožnik 7.b , Gaber Baldasin 7.c , Liza Poljanšek 7.a,  Anže Kopač 8.c, Sara Ferreira 9.b, Rebeka Cankar 9.b

Čestitke vsem dobitnikom priznanj.

FIZIKA

V letošnje šolskem letu je tekmovanje iz fizike potekalo samo na dveh ravneh, šolskem ter državnem, na katerega so se neposredno uvrstili najboljši tekmovalci osmih ter devetih razredov. Pridobili so zlato Stefanovo priznanje: Rebeka Cankar iz 9.b razreda ter 4 srebrna priznanja:  Anže Kopač ter Tomo Trček iz 8.c razreda, Alja Deronja iz 8.a razreda ter Sara Ferreira iz 9.b. Evi Strel je do priznanja žal zmanjkala le točka.  Rebeka je z odličnim reševanjem zasedla osmo mesto v državi.

Naj bodo odlični rezultati spodbuda za naprej.

Čestitamo!

Dve zlati in osem srebrnih priznanj

14. aprila je bilo državno tekmovanje v Veseli šoli. Udeležilo se ga je tudi deset tekmovalcev naše šole. Dosegli so odlične rezultate. Osem učencev je osvojilo srebrno priznanje, in sicer Laura Kavčič (4. r.), Sara Podlesek (5. r.), Nejc Filipič, Mihael Praznik, Ian Timotej Poljak, Izadora Kopač in Liza Poljanšek (vsi 7. r.) in Sara Ferreira (9. r.).

Dve učenki pa sta osvojili zlato priznanje, in sicer šestošolki Kristina Cankar in Terezija Praznik.

Vsem veselošolcem iskreno čestitamo za dosežene rezultate in za ves trud, ki so ga vložili v priprave na tekmovanje in dokazali, da se tudi v teh posebnih razmerah da narediti nekaj več.

Čestitamo!

6 zlatih priznanj na državnem tekmovanju iz logike

V sredo, 24. 3. 2021, je potekalo državno tekmovanje iz logike.

Iz šolskega tekmovanja, ki se je odvilo že 24. 9. 2020, so se nanj uvrstili najuspešnejši tekmovalci sedmih, osmih in devetih razredov.

Ti učenci so:

1. razred: Liza Poljanšek, Mija Novak in Izadora Kopač
  2. razred: Anže Kopač, Lenča Miklavčič, Tomo Trček in Marcel Trček
  3. razred: Sara Ferreira, Rebeka Cankar in Lenart Erznožnik

Na državnem tekmovanju so se učenci zelo izkazali.

ZLATO PRIZNANJE je osvojilo 6 tekmovalcev. To so: Liza Poljanšek, Mija Novak, Izadora Kopač, Rebeka Cankar, Sara Ferreira in Lenart Erznožnik.

SREBRNO PRIZNANJE je osvojila Lenča Miklavčič.

ČESTITAMO!

Računamo HITRO in ZANESLJIVO

Kljub posebnim razmeram se je zaradi specifike tekmovanja lahko tudi letos izvedlo tekmovanje v hitrem in zanesljivem računanju na pamet. Učenci iz vse Slovenije so se po starostnih kategorijah pomerili v treh krogih, kjer so se preizkusili v različnih matematičnih operacijah.
Z naše šole so se tekmovanja udeležili štirje učenci in prav vsi so se odlično odrezali – iz 9. razreda Rebeka Cankar (10. mesto), iz 8. razreda Anže Kopač (29. mesto) in iz 6. razreda Zarja Kopač (16. mesto) in Kristina Cankar (56. mesto). Čestitke vsem za njihove dosežke!

Najboljši učenci se bodo prihodnji mesec pomerili še v finalu državnega tekmovanja. V finale se je z dobrim računanjem uspelo uvrstiti Rebeki Cankar, Zarji pa je uvrstitev žal ušla zgolj za eno mesto.

Še enkrat čestitke vsem tekmovalcev – verjamem, da jim bo hitro in zanesljivo računanje na pamet pripomoglo tudi k dobrim dosežkom pri matematiki in zagotovo še marsikje 😉
Za Rebeko pa držimo pesti v finalu tekmovanja.