V petek, 2. 2. 2024, je v Čipkarski šoli Žiri potekalo šolsko tekmovanje iz znanja klekljanja za priznanje Ivanke Ferjančič. Udeležilo se ga je 14 učenk, ki so se preizkusile v treh različnih tekmovalnih nalogah.

Na državno tekmovanje, ki bo potekalo v Idriji v okviru prireditev Festivala idrijske čipke, se uvrstijo SARA JELENC v tekmovalni nalogi RIS Z NOTRANJIMI IN ZUNANJIM POSTAVKI ter TEREZIJA PRAZNIK, KRISTINA CANKAR in NINA MAZZINI v tekmovalni nalogi IDRIJSKI RIS.

Poleg zgoraj zapisanih dobijo bronasto priznanje za šolsko tekmovanje iz znanja klekljanja še VALENTINA TRČEK, ELA LUKANČIČ in JONA KRISTAN.

Tekmovalkam in mentorici Branki Grošelj čestitamo ter jim želimo uspešno prepletanje niti tudi na državnem tekmovanju v Idriji v mesecu juniju.