Za nami je šolsko tekmovanje iz Vesele šole, ki je vse prej kot lahek zalogaj, ampak zahteva od tekmovalcev resen pristop k dodatnemu delu. V letošnjem letu smo tekmovali iz naslednjih tem: LEGO – igrača stoletja (september 2023),Vodna ujma: poplave (oktober 2023),Umetna inteligenca, ChatGPT (november 2023),100 – veliki Calvino (december 2023), Svet ptic (januar 2024) in Kaj je res in kaj je laž? (medijska pismenost; februar 2024).

15  učencev je osvojilo bronasto priznanje: David Podlesek (4. c), Antonio Vončina (4. a), Vita Pečelin (5. c), Matija Poljanšek (5. b), Žiga Zajc (5. b),Gal Miklavčič (6. b), Drejc Pečelin (6. a), Bor Kopač (7. c), Aleks Eniko (7. b), Žiga Jereb (7. c), Laura Kavčič (7. c), Jaka Zajc (7. a), Jona Kristan (8. c), Sara Podlesek (8. c), Kristina Cankar (9. a).

Zadostno število točk in s tem uvrstitev na državno tekmovanje pa so dosegli: David Podlesek (4. c),Vita Pečelin (5. c), Gal Miklavčič (6. b), Drejc Pečelin (6. a), Bor Kopač (7. c), Jona Kristan (8. c), Sara Podlesek (8. c) in Kristina Cankar (9. a).

Vsem tekmovalcem iskrene čestitke!