V četrtek, 15. junija 2023, se je dokončno poslovilo od osnovnošolskih klopi 57 učencev uspešne generacije 2008.  Na svojem slovesu od osnovne šole – valeti so se s pestrim programom poslovili od učiteljev in ostalih zaposlenih na šoli. Učencem so bila ob navzočnosti domačih podeljena spričevala in druga osvojena priznanja, vseh devet let odlični –  18 učencev je prejelo iz rok župana Francija Kranjca občinsko priznanje in knjižno nagrado – Mihael Praznik, Liza Poljanšek, David Šenk, Zoja Zupančič, Jasna Stanonik, Lana Eniko, Izadora Kopač, Mija Novak, Manca Plesec, Oskar Erznožnik, Nejc Filipič, Sara Eniko, Timotej Ian Poljak, Nejc Dolenc, Lara Jurca, Erazem Kavčič, Sara Naglič, Nejc Novak. Nagrado za prispevek k razvoju šole je podelil g. ravnatelj Marijan Žakelj; namenjena je bila učencem Mihaelu Prazniku, Izadori Kopač, Timoteju Ianu Poljaku, Nejcu Novaku, Nejcu Filipiču, Miji Novak in Neji Peternel za osvojena zlata priznanja na državnih tekmovanjih v 8. in 9. razredu.

(Skupno 1.350 obiskov, današnjih obiskov 1)