POČITNICE

V času od 25.10. do 29.10.2021 so krompirjeve počitnice in je zato šola za vse zaprta. Ker je žal epidemiološka slika v naši občini slaba, vas na tem mestu pozivamo, da v kar največji meri poskrbite za svoje zdravje in za zdravje vaših najbližjih. V šolske klopi se vrnemo v torek, 2.11. 2021.

Želimo vam mirne in sproščujoče počitnice ter ostanite zdravi.

Erasmus+ Smart Waste Managers – LTT aktivnost na OŠ Žiri

Bliža se čas, ko bomo na naši šoli gostili sodelujoče šole v projektu Erasmus+ Smart Waste Managers. Gostovanje bo potekalo od 7.-12. 11. 2021. Gostimo partnerske šole iz Portugalske, Španije, Poljske, Romunije in Turčije.

V tem tednu bomo ozaveščali učence o tem, da ljudje lahko spremenimo stvari v našem najožjem okolju. V Sloveniji se bomo posvetili prekomerni rabi oblačil – Clothes waste. Kar nekaj dejavnosti na to temo smo izvedli na daljavo v lanskem letu.

Prvi dan bodo v krajšem programu sodelovali tudi učenci naše šole, ogledali pa si bodo tudi predstavitveni video OŠ Žiri.

V tem tednu bodo:

• spoznali našo šolo, mesto Žiri in si ogledali šolski vrt
  • poslušali predavanje, ki zajema vprašanje proizvodnje (z okoljskega in zdravstvenega vidika), potrošništva in slišali priročna navodila za okolju prijaznejše vedenje
  • ogledali Alpino
  • v mednarodnih skupinah izdelali e-posterje o okolju prijaznih materialih
  • nekateri naši učitelji bodo gostujočim učiteljem predstavili primere dobre prakse (dnevi dejavnosti, šola v naravi, planinska šola v naravi…)
  • obiskali bodo rokodelski center DUO v Škofji Loki ter Kreativnice kjer bo izvedena delavnica
  • na šoli bodo iz starih kosov odpadne volne stkali nov izdelek
  • pisali bodo članek za šolski časopis ali blog
  • obiskali Ljubljano in Bled

Veselimo se njihovega prihoda.

OBVESTILO

Obveščamo vas, da smo napako na internetni povezavi odpravili in le-ta sedaj deluje normalno. Hvala za razumevanje.

OBVESTILO

Zaradi okvare na optiki internetna povezava na osnovni šoli do nadaljnjega ne deluje.

Hvala za razumevanje.

Predavanje pediatrinje dr. Ide Rus

Spoštovani starši!

Ali veste:
–  da se z letošnjim šolskim letom v 6. razredu uvaja cepljenje proti okužbi s HPV virusom tudi za dečke?
– zakaj je dobro cepiti tudi dečke?
– da je vzrok raka materničnega vratu vedno okužba s HPV?
– da ta isti virus povzroča tudi raka na danki, nožnici, penisu, v področju glave (predvsem v ustnem delu žrela, na bazi jezika in na mandljih)?

Na vsa ta in druga vprašanja v zvezi s cepljenjem proti HPV vam bo poskušala odgovoriti pediatrinja Ida Rus. Srečanje bo potekalo v četrtek, 7. oktobra 2021, ob 18. uri preko aplikacije Zoom.

Predavanje je namenjeno staršem otrok od 6. do 9. razreda. Vabilo s povezavo do srečanja ste prejeli od razrednikov.

Lepo vabljeni.

Burja nas ni odnesla

Devetošolci so v četrtek, 30. septembra 2021, uspešno kljubovali vremenskim razmeram ob vzponu na najbolj priljubljeno kraško planoto v Vipavski dolini. Brez kakršnih koli težav so prispeli na vrh Nanosa, od koder razgled sicer ni bil najbolj jasen, a že po poti navzdol so se obzorja zjasnila in prvovrsten razgled do morja je poplačal tiste sunke burje, ki smo jih občutili na vrhu.