Ne joči, Peter

V tednu slovenskega filma in v počastitev 100. obletnice rojstva režiserja Franceta Štiglica vas vabimo v Kino Žiri na ogled slovenske klasike NE JOČI, PETER. Mladinska komedija je primerna za vse starosti in če si filma še niste ogledali, si ga zagotovo morate. Če pa ste si ga že, ga boste pa tako ali tako želeli videti še enkrat.

Vabljeni v sredo, 13. novembra 2019, ob 18.00 ali ob 20.00 v Kino Žiri. VSTOP JE PROST.

Predavanje za starše – ALI ME SLIŠIŠ?

Veliko staršev (in učiteljev) se pritožuje, da jih otroci ne slišijo, da ne znajo več poslušati … A slušna pozornost otroka je zelo pomembna ne samo za razvoj govora, ampak za otrokovo funkcioniranje nasploh. Otrok, ki ima slušno pozornost dobro razvito, se lažje opismeni, lažje sledi navodilom in lahko dosega boljši učni uspeh. Učenec, ki zmore poslušati razlago učitelja v šoli, je doma manj učno obremenjen, zna narediti domačo nalogo, je bolj motiviran …

Na predavanju Simone LEVC z naslovom Ali me slišiš? bo s praktičnimi primeri prikazano, kako lahko pri otroku razvijamo slušno pozornost, na kaj moramo biti pozorni, kako otroka naučimo dobro poslušati ob opravljanju vsakdanjih aktivnosti … – kako dosežemo, da nas posluša in sliši.
Pridružite se nam v ponedeljek, 18. novembra 2019, na predavanju za starše ob 18. uri v glasbeni učilnici (319).

Razredniki in svetovalna služba

Tekmovanje v računalniškem mišljenju Bober

Tudi v šolskem letu 2019/2020 se bo odvijalo tekmovanje v računalniškem mišljenju Bober. Šolsko tekmovanje bo potekalo od 11. do 15. novembra 2019, državno tekmovanje bo 18. 1. 2020 na UL FRI v Ljubljani. Razpis za tekmovanje je objavljen na spletni strani https://tekmovanja.acm.si/?q=node/570.

Tekmovalne pole iz preteklih let (v ločenem dokumentu so priložene tudi rešitve) lahko najdete tukaj: http://tekmovanja.acm.si/bober/naloge-rešitve.

Za vajo lahko z učenci višjih razredov in dijaki rešujete tudi pretekla tekmovanja v tekmovalnem sistemu. Najdete jih na naslovu: https://bober.acm.si/simple/competition/. Tam izberete tekmovanje in kliknete na tekmuj. Za začetek tekmovanja izpolnite zahtevana polja, polje koda pa obvezno pustite prazno. Sistem vam bo ob koncu reševanja nalog podal tudi povratno informacijo o pravilnosti reševanja nalog.

Učenci iz višjih razredov, ki bi želeli nastopiti na tekmovanju, lahko dobijo dodatne informacije in se prijavijo pri računalničarju v računalniškem kabinetu.

FOTOGRAFIRANJE učencev

Spoštovani starši,
na OŠ ŽIRI bo potekalo skupinsko in posamično-portretno fotografiranje:
ponedeljek, 30. septembra.

Fotografije naročite preko pametnega telefona ali računalnika na spletnem naslovu: www.narfot.si
Če se prvič srečujete z naročanjem preko spleta, je navodilo na hrbtni strani obvestila, ki ste ga prejeli na papirju, lahko pa po vstopu na spletno stran preberete zavihek POMOČ PRI NAROČANJU, ki je na dnu spletne strani.
Prosimo, da fotografije naročite takoj oziroma najkasneje do ponedeljka, 30. 9. 2019 do 7. ure zjutraj in plačate najpozneje en dan po fotografiranju.
Plačilni nalog prejmete na vaš e-naslov v nekaj minutah po naročilu. Če ne prejmete predračuna preverite Vaš predal za vsiljeno in nezaželeno pošto (spam).
V primeru izostanka Vašega otroka na dan fotografiranja Vam bomo kupnino vrnili na TRR.

www.artpro.si
Artpro d.o.o., Ljubljanska 43a, 1241 Kamnik, tel: 01 839 42 87 mail: foto@artpro.si

Stran 1 od 2412345...1020...Zadnja »