Program smo izpeljali po urniku in delno prilagodili vremenskim razmeram. Osvojili smo vsa praktična kot tudi teoretična znanja o Pohorju.

V sklopu tabora smo izvedli 2 naravoslovna dneva ( rastlinstvo in živalstvo Pohorja), 2 športna dneva ( orientacijski tek in pohodi ) ter 1tehniški dan (Male sive celice).

Nameščeni smo bili v Čandrovi in Ruški koči na Arehu, kjer smo imeli prenočišča in skupni učni prostor. Jedilnico smo imeli v Ruški koči, poleg Čandrove. V jedilnici so učenci po zajtrku delali miselne vzorce za prejšnji dan, po poročanju pa smo se pripravili na pohod, ki je bil v programu.

Prvi dan, v ponedeljek, smo obiskali bivšo glažuto, ki je služila izdelovanju stekla. Zvečer smo imeli predavanje splavarja.

V torek smo imeli celodnevni pohod do Mariborske koče ( začetek slovenske planinske poti ), hotela Belvuee mimo cerkvice Sv. Volfenka do razglednega stolpa ( 20 m visokega ). Na poti nazaj proti koči, smo imeli kosilo v naravi na prelepi pohorski planoti, kjer smo vsi uživali ob predobrih makaronih. Zvečer nas je obiskal avtor knjige »malih sivih celic« G. Darko Hederih, kjer smo se preverili v znanju ekologije.

V sredo smo obiskali slap Skalce, spoznavali pohorski gozd skupaj z biologinjo, ki nam je popestrila dan z nabiranjem gob in kamnin na Pohorju. Obiskal nas je lovec, ki je popestril večer s prekrasnim predavanjem. Sledil je še nočni pohod do Žigartovega vrha, kjer se je odpiral prekrasen pogled na Kozjak, vse do Avstrije.

V četrtek smo se odpravili na daljši pohod do Žigartovega vrha in se orientirali, kar smo popoldan dokazovali s tekmovanjem v orientacijskem teku in se pomerili v znanju, ki smo ga pridobili v celem tednu. Večer smo popestrili s predstavitvijo sob in zabavnim programom.

Zadnji dan, v petek je po zajtrku sledil odhod v Maribor na bowling, kjer smo se dokazali v podiranju kegljev in ob tem vsi uživali.

Učenci so dokazali, da se v naravi ob dobrem programu in ustrezni motivaciji, zelo veliko nauči. Hkrati pa je v teh pogojih prisoten izjemen socializacijski moment, saj se otroci v naravnem okolju, ki je umaknjeno modernizaciji, med seboj še bolje spoznajo. Brez večjih težav so se pripravljeni potruditi za skupne cilje in red, ki je potreben, da je bivanje varno in zanimivo obenem.

Pohvaliti moram večina učencev za disciplino, prizadevnost in delavnost, saj so bili pohvaljeni tako s strani osebja koče kot tudi animatorjev in nas učiteljev spremljevalcev.

Vsi udeleleženci smo bili zadovoljni z doseženim.

Žiri, oktober 2019

Related Images:

(Skupno 1.132 obiskov, današnjih obiskov 1)