V sredo, 9. 10. 2024, je na naši šoli potekal tradicionalni Žir-žav. V 19 različnih delavnicah je prav vsak učenec, ki se je udeležil dogodka, našel nekaj za sebe. Učenci so v veliki telovadnici igrali med dvema in med štirimi ognji, na stadionu so kolesarili na spretnostnem poligonu ter v mali telovadnici telovadili na spretnostnem poligonu. Nekateri so izdelovali papirnate lutke, vaze in škrate, improvizirali v delavnici impro igre ter s pomočjo cvetličarke Monike in Pike ustvarjali ježke v cvetličarski delavnici. V delavnici Pomagam prvi so se učenci pod mentorstvom patronažne sestre Mojce in vzgojiteljice Hane učili temeljnih postopkov oživljanja. Najmlajši so se zabavali v Igralnici, malo starejši pa so uživali v delavnici Igrive uganke in Rubikova kocka. Zelo obiskani sta bili kozmetična in frizerska delavnica, kjer so osmošolke Naya, Tinkara in Kaja lakirale nohte, frizerki Rebeka in Špela pa sta poskrbeli za pisane pramenčke, kitke in irokeze. Skoraj vsi udeleženci Žir-žava so sodelovali v nagradnem kvizu, ki je potekal v knjižnici. V delavnici Katrca nam je avtomehanik in restavrator katrc Jan Mlinar predstavil avto katrco. Pravo presenečenje so učencem pričarali gasilci iz vseh štirih žirovskih gasilskih društev, ki so združili moči in z napihljivim gasilskim gradom, vozili z vso gasilsko opremo, predstavitvijo gašenja ter spuščanjem po zajli (zipline) naredili piko na i super popoldnevu. Prav tako je bila zelo obiskana kuharska delavnica, kjer si je lahko vsak udeleženec spekel svojo palačinko in jo seveda tudi pojedel. Mjamsi.

Čudovito smo se imeli!!! Prihodnje leto dogodek zagotovo ponovimo.