Od tu, kjer smo doma

V ponedeljek, 24. junija, smo se s skupno prireditvijo za vse učence naše šole dotaknili dveh dogodkov: zaključka šolskega leta in dneva državnosti. Naslov Od tu, kjer smo doma, se je navezoval na rdečo nit prireditve – s predstavitvijo in poudarkom na naši naravni in kulturni dediščini ter tradiciji smo poslali pozdrave tudi vsem Slovencem po svetu, ki so se oz. so se njihovi predniki zaradi želje po boljšem življenju, če ne že nuje po preživetju izselili iz naše domovine. Omenjeno je poudaril tudi g. ravnatelj v svojem nagovoru, čemur je sledila podelitev priznanj naj učencem od 4. do 8. razreda ter mentorjem, ki so zaslužni za letošnja zlata priznanja. Tako naj učencem kot mentorjem, prav vsem ostalim učencem in učiteljem, zaposlenim na šoli ter seveda staršem želimo prijetno nepozabne počitnice.

Generacija 09 SREČNO

Po deževnih junijskih dneh je na dan D generacije letnika 2009 posijalo sonce.
Čeprav slednje ni bilo tako močno, da bi izsušilo površino v parku do te mere, da bele teniske in petke ne bi dobile rjavih lis, pa so nasmeški na obrazih devetošolcev pričali o tem, da si končno zaslužijo počitnice.
Z zadnjim skupnim dogodkom so pokazali vse svoje mojstrstvo – razredne kronike, filmčki, plesni ter inštrumentalni vložki, predvsem pa dokazali pripadnost razredu, ki je vedno zahteval prilagajanja večini. Odhaja še ena generacija, ki je osvajala priznanja na različnih področjih in prepričani smo, da bodo z osvajanjem le-teh nadaljevali tudi v prihodnje.
Hvala učiteljem, ki ste nesebično delili mednje svoje znanje ter staršem za podporo.
Generacija 09 SREČNO!

Jubilejna deseta velika dobrodelna akcija Radia 1 – Deželak Junak 2024  Ker si vsak otrok zasluži počitnice!

Jubilejna deseta velika dobrodelna akcija Radia 1 – Deželak Junak 2024 Ker si vsak otrok zasluži počitnice!

Pridružite se nam tudi pri deseti jubilejni dobrodelni akciji Radia 1 – “Deželak junak”! Tudi letos ostaja namen enak – zbiranje denarja za počitnice otrok iz socialno ogroženih družin, saj verjamemo, da si vsak otrok zasluži brezskrbne počitnice in nepozabne spomine. S pomočjo poslušalcev Radia 1, bomo omogočili poletne počitnice, polne smeha, igre in novih dogodivščin, ki bodo otrokom, ki odraščajo v težkih okoliščinah prinesle trenutke sreče in brezskrbnosti. Večina od njih bo morje videlo prvič!

Miha Deželak bo z ekipo v sredo, 5. 6. ob 7h svojo osmo etapo pričel ravno v Žireh. Vabimo vas, da ga skupaj podpremo vsi občani in občanke Žirov ter mu zaželimo srečno pot do cilja.

Dobimo se ob 6:45h na stadionu OŠ Žiri.

Počitniško letovanje in taborjenje 2024

Učenci imajo tudi letos možnost poletnega letovanja in taborjenja v organizaciji Rdečega križa Slovenije.

Na voljo imajo dve možnosti:

zdravstveno letovanje na Debelem Rtiču od 24. 6. do 1. 7. 2024.

Namenjeno je otrokom od 7. do 15. leta starosti z zdravstveno in socialno indikacijo (pogosta obolenja ali kronične bolezni). Cena letovanja je 46€.

taborjenje ob Kolpi v Marindolu od 29. 7. do 5. 8. 2024.

Tabor je namenjen vsem otrokom od 7. do 15. leta starosti, ki bi z vrstniki radi preživeli aktiven in zabaven teden počitnic. Cena tabora je 180€.

Prijave so možne do zasedbe prostih mest oziroma do 15. 6. 2024.

Več informacij in prijavnice so na voljo v svetovalni službi (Petra Cankar, Mateja Gantar, Silvija Gortnar) ali na elektronskem naslovu www.rk-skofjaloka.si

ZBIRANJE STAREGA PAPIRJA

Jutri, v četrtek, 9. 5. 2024 ter v petek, 10. 5. 2024 bomo devetošolci še drugič letos zbirali star papir.

Veselimo se vašega sodelovanja in se vam za vsak podarjen kilogram papirja iskreno zahvaljujemo.

SPOŠTOVANI STARŠI!

Danes smo bili s strani Ministrstva za vzgojo in izobraževanje obveščeni, da je bila na spletu podana grožnja s strelskim napadom na eni izmed šol na področju Slovenije.

Za varnost naših učencev, vaših otrok, lahko največ naredimo skupaj; da jim prisluhnemo, da jih slišimo in da opazimo, kadar nam s spremenjenim vedenjem sporočajo stisko.

Naši učitelji oz. sodelavci vedo, kako je potrebno ravnati v primeru nenadnih situacij, z učenci pa se bomo pogovarjali o nedavnih varnostnih opozorilih. Prosimo vas, da se s svojimi otroki pogovorite v zaupnem tonu, predvsem pa na način, da ne boste dodatno krepili njihovih stisk.

Šola bo jutri, 10. 4. 2024, tako kot tudi vse druge dneve v dopoldanskem času zaklenjena. Obiskovalci lahko v šolo vstopajo s parkirišča za cerkvijo, kjer imamo domofon, prek katerega vam vrata odpira tajnica.

V priponki Vam pošiljamo Okrožnica 10.04.2024 z nekaj iztočnicami, ki so vam lahko v pomoč.